VESKOM GROUP združuje spoločnosti, ktoré majú výhradné zastúpenie nasledujúcich zahraničných firiem:


Gardner Denver

Gardner Denver


Vznik spoločnosti Gardner Denver, Inc. sa datuje od roku 1859, kedy bola založená spoločnosť Gardner Governor Company. V roku 1927 došlo k spojeniu so spoločnosťou Denver Rock Drill Company pod názvom GARDNER DENVER. Po druhej svetovej vojne podnikla spoločnosť veľa významných akvizícii a podnikateľských krokov. Gardner Denver výrazne rozšírilo portfólio produktov spojením 25 spoločností. Medzi tieto patrí napríklad CompAir, Tamrotor, Bottarini, Belliss, Elmo Rietschle nebo Wittig&Drum. V dnešnej dobe je spoločnosť Gardner Denver jedným z lídrov v priemyselných aplikáciách a zastáva pozíciu globálneho výrobcu kompresorov, dúchadiel, čerpadiel a ďalších zariadení pre stláčanie a presun plynu a kvapalín.

Výhradný zastúpenie značky Gardner Denver (skorej Tamrotor) na českom a slovenskom trhu drží od roku 1993 spoločnosť Veskom, spol. s r.o..

www.gardnerdenver.com


IVT Tepelná čerpadla

IVT

 

Švédska značka IVT vyvíja a vyrába tepelné čerpadla už od roku 1970 a je najväčším výrobcom tepelných čerpadiel v Europe. Tepelné čerpadla IVT sú navrhované pre náročnú škandinávsku klímu a pravidelne víťazí v spotrebiteľských testoch. Ponúka širokú škálu typov tepelných čerpadiel vo výkonovej rade od 4 kW, ďalej dvojplášťové zásobníky TUV a akumulačné nádoby pre vykurovacie systémy. Všetko v designe IVT. Od roku 2005 je IVT súčasťou koncernu BOSCH Thermotechnik GmbH – najväčšieho európskeho dodávateľa vykurovacej techniky.

www.cerpadla-ivt.cz


Hanwha Techwin

Hanhwa Techwin

 

Spoločnosť bola založená v roku 1977 ako Samsung Techwin Co. Od svojho vzniku spolupracuje s prednými výrobcami - Pratt & Whitney, Rolls Royce, General Electrics atd., pre ktorých vykonáva generálne opravy leteckých motorov. Na základe skúseností z leteckého priemyslu vyvinul Samsung Techwin svoj vlastný turbokompresor špičkovej úrovni. V roku 2015 sa Samsung Techwin stal členom silnej kórejskej skupiny Hanwha. Jeho výrobky sú teraz distribuované pod označením Hanwha Techwin. Výhradné zastúpenie značky na českom a slovenskom trhu drží spoločnosť Veskom, spol. s r.o.

www.hanwhatechwin.com


MTA

MTA

 

Spoločnosť MTA sa už od svojho vzniku v roku 1982 zaoberá úpravou stlačeného vzduchu a chladením vody pre priemysel a klimatizáciu. V priebehu rokov sa jej podarilo vytvoriť medzinárodné obchodné zastúpenie vo viac ako 80 krajín sveta s vynikajúcou povesťou vďaka kvalite svojich výrobkov, flexibilite a orientáciu na zákazníka. Ich cieľom je zapojiť a vzdelávať všetkých zamestnancov s ohľadom na neustály vývoj, spokojnosť zákazníka, inovácie a spoľahlivosť produktov. Dôraz je kladený na medziľudské vzťahy, výrobné technológie, organizáciu, bezpečnosť a životné prostredie.

www.mta-it.com


Alfa Laval

ALFA LAVAL

 

Spoločnosť založil v roku 1883 Gustav de Laval  spoločne zo svojim partnerom Oscarem Lemmem mladším a vtedajšia spoločnosť niesla meno AB Separator. Hlavnou oblasťou činnosti je prenos tepla, separácia a doprava tekutín. Od roku 1931 je Alfa Laval tiež predným výrobcom výmenníkov tepla, čo je oblasť, v ktorej spolupracuje so spoločnosťou Veskom, spol. s r.o.

www.alfalaval.cz


Pneumofore

Pneumofore

 

Spoločnosť vznikla v roku 1923 v Taliansku a je už vedená treťou generáciou švajčiarskou rodinou Hilfikerú. Je prvá spoločnosť na svete, ktorá uviedla na trh jednostupňový lamelový kompresor. Pneumofore poskytuje celkové riešenie dodávky stlačeného vzduchu a podtlaku v priemyslových aplikáciách. Od doby svojho vzniku vyvíja, patentuje, vyrába, inštaluje a vykonáva servis svojich vlastných zariadení. Naša spoločnosť od nich využíva pre svoje služby predovšetkým rotačné vákuové vývevy.

www.pneumofore.com


CS Instruments

CS Instruments

 

CS Instruments je celosvetový líder vo výrobe meracích prístrojov pre stlačený vzduch a plyny. Dlhoročné skúsenosti, vlastný vývoj, kvalita a spoľahlivosť, to sú faktory, prečo sú výrobky CS Instruments, stacionárne a mobilné meracie prístroje (napr. meranie tlakových rosných bodov pre adsorpčné a kondenzačné sušičky podľa ISO 8573, meranie prietoku a spotreby, zisťovanie únikov stlačeného vzduchu atď.), tak úspešné.

www.cs-instruments.com


Baltimore Aircoil Company

Baltimore

 

Baltimore Aircoil Company (BAC) je  príkladom úspešného prechodu z malého podniku k mnohomiliónovej spoločnosti, ktorá je dnes. Spoločnosť bola založená v Baltimore, v roku 1938 Johnem Engalitcheff, Jr. Je svetovým výrobcom otvorených, uzatvorených a hybridných chladiacich veží a odparovacích kondenzátorov, ľadových bank, adiabatických chladičov kvapalín a adiabatických kondenzátorov, ktoré šetria neobnoviteľné zdroje a sú šetrné k životnému prostrediu. Tieto produkty chladia a šetria vodu a ďalšie chladivá, šetria energiu a znižujú dopady na globálne otepľovanie.

www.baltimore.cz


JORC

JORC

 

Spoločnosť JORC navrhuje výrobky pre odvádzanie a likvidáciu kondenzátu stlačeného vzduchu s najnižšími možnými prevádzkovými nákladmi a najrýchlejšími dodacími termínmi. JORC ponúka rôzne typy odvážačov kondenzátu, separátorov voda/olej a zariadení šetriacich stlačený vzduch vo viac ako 100 krajín sveta. Cieľom spoločnosti je stanovenie štandardov pre riešenie požiadavky zákazníkov na správu kondenzačného hospodárstva.

www.jorc.eu


BEKO

BEKO Logo

 

Firma BEKO TECHNOLOGIES vyvíja, vyrába a predáva po celom svete komponenty a systémy pre optimálnu kvalitu techniky stlačeného vzduchu a stlačených plynov. Predstavuje  techniku stlačeného vzduchu a stlačených plynov v duchu „at it´s best“. Už viac ako dvadsať rokov firma BEKO TECHNOLOGIES vyvíja, vyrába a predáva kvalitné, výkonné a obzvlášť efektívne komponenty a systémy pre úpravu stlačeného vzduchu, stlačených plynov a pre kondenzačnú techniku.

www.beko-technologies.cz


Earth Resources

Earth resources

 

Earth Resources je nadnárodná spoločnosť, ktorá navrhuje a dodáva vysoko kvalitné zariadenie pre úpravu, filtráciu a monitorovanie kvality vody pre oblasť Strednej a Východnej Európy od roku 1992. Earth Resources je v svojom obore predným dodávateľom a ponúka najmodernejšie technológie v tejto oblasti. Medzi najvýznamnejšie produkty patrí na trhu zatiaľ jedinečný neelektrický plne automatický systém pre filtráciu a iónovou výmenu. Je to ľahké filtračné médium budúcej generácie, najnovší overený systém dezinfekcie vody bez vedľajších chemických produktov. V neposlednej rade sú kontinuálne on-line monitorovacie systémy pre sledovanie kvality vody.

www.erwater.cz


Addinol

Addinol

 

ADDINOL Lube Oil GmbH vyvíja a vyrába pokrokové mazivá pre splnenie najvyšších požiadaviek v automobilovom a priemyslovom sektore. V roku 1936 bola založená rafinéria Mineralölwerk Lützkendorf a stala sa jednou z najväčších národných rafinérií. Po opätovnom zjednotení Nemecka sa spoločnosť premenovala na ADDINOL – Additive in oil – čo bola jej najslávnejšia značka. Teraz sú produkty vyvíjané a vyrábané v Leuna/SaxonyAnhalt podľa najnovších štandardov. V priemyslovom sektore ADDINOL poskytuje najvýkonnejšie mazivá pre väčšinu aplikácii.

www.addinol.cz


Westfalen

Westfallen

 

Spoločnosť Westfalen AG je rodinnou akciovou spoločnosťou sa sídlom v Münstere, vo Vestfálsku. Založená bola v roku 1923. Spoločnosť Westflalen sa vyvinula z regionálneho predajcu na európsky orientovanú spoločnosť s dcériskymi spoločnosťami v Belgicku, Švajčiarsku, Francúzsku, Holandsku a v Rakúsku. Aktivity sú členené do obchodných oblastí plyn, zásobovanie energiu a čerpacie stanice.

www.westfalen.cz


LU-VE Group

LU-VE Group

LU-VE Group je jedným z hlavným svetových výrobcov vzduchových výmenníkov na chladenie a klimatizácie, špeciálne chladiče a kondenzačné jednotky. Skupina LU-VE sídli v Uboldu, Taliansko a skladá sa z 16 výrobných závodov v 9 rôznych krajinách. Spoločnosť je obchodne zastúpená v Európe, Ázii, na Strednom východe a v Oceánii a pôsobia v rôznych segmentoch trhu: komerčné a priemyselné chladenie, procesné chladenie pre priemyselné aplikácie a výrobu energie, klimatizácie a ďalšie špeciálne aplikácie.

www.luvegroup.com